Avon Katalog

Katalog Tasarımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde alışverişlerin sanal ortama geçmesiyle beraber kataloglarda burada yayınlanmaya başlamıştır. Satış için reklam, reklam için de kataloglar büyük önem taşımaktadır. Hangi alan olursa olsun ürünlerin güzel tanıtılması katalogun güzel hazırlanmasına bağlıdır. Bu nedenledir ki katalog görsel tasarım sayesinde öne çıkar. Kullanılan renkler, mankenler, yazılar herkesin dikkatini çekecek biçimde olmalıdır.

Elektronik katalogların tasarımların nasıl yapıldığından bahsedelim. Katalog hazırlanışında vektörel ve bitmap tabanlı programlar kullanılıyor. Tasarımdan önce tabiki masaüstü yayıncılıkta kullanılan programlar ihtiyaçtır. Tasarımcı katalogun ihtiyacına göre farklı yazılımları birleştirerek bir bütünlük sağlar. Tasarımcının bu programları çok iyi kullanıyor olmasın gerekmektedir. Katalogta iletişimin iyi olmasını görseller sağlar. İletmek istediğimiz mesajın açık, ekonomik ve estetik bir şekilde olması grafik iletişiminin başlıca amacı ve kıstasıdır.

Katalog  tasarımında dikkat edilmesi gerekenler:avon katalog

  • Çizgi
  • Ton
  • Renk
  • Doku
  • Biçim
  • Ölçü
  • Yön

Yukarda belirtilen maddelere dikkat edilerek hazırlanmış bir kataloğun satış ve reklam olarak öne çıkması olağandır. Demokratik toplumlarda bilgiler; gazete, kitap, dergi, afiş, katalog gibi görsel araçlarla okuyucu kitlesine ulaşmaktadır.

Kataloğu kullanan birçok firma da kendini bu sayede tanıtma fırsatı bulmuştur. Bunların başında reklamlarda da bolca karlışaştığımız üzere kadınların vazgeçilmezi avon gelmektedir. Avon kataloğunda bilindiği üzere kozmetik ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin satışının fazla olması için kataloğunda tasarımının iyi olması gerekmektedir. Avon bu konuda çok  başarılı bir firma olup ürün tanıtımında bilindik, güvenilir ve markayı iyi taşıyan mankenler kullanmaktatdır.Her ay düzenli olarak satışa sunulan ürünleri tanıtmak için katalog çıkarmaktadır.Avon kataloglarını geniş bir kitleye ulaştırmak için çok fazla satış danışmanı kullanan bir firmadır.Herkes tarafından çok beğenilen ürünlere sahip olması da takip edilmesi sonucunu doğurmaktadır. Ben de bir avon kullanıcı olarak sizlere ürünlerini tavsiye ederim. Avon katalog size her zaman en güzel ürünü en uygun ücrete sunmaktadır. Bu yüzden sizde avon katalog takipçisi olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ